Finato.sk > Financie > Rada pre živnostníkov

Rada pre živnostníkov, SZČO, podnikateľov a všetkých, ktorí si platia sami dane a odvody do sociálnej poisťovne. 

Dajme si si ruku na srdce a spomeňme si, ako platíme odvody a dane. Drvivá väčšina ľudí  sa snaží zaplatiť čo najmenej na odvodoch štátu a sociálnej poisťovni.

Ono je to pekné v tom danom okamihu, keď nám zostanú peniaze, ktoré mali ísť do sociálnej poisťovne určené na výplatu „nášho“ dôchodku. Aj ich odkladáte alebo sa správate ako náš štát?
Aj sociálna poisťovňa minie naše peniaze, ktoré tam pošleme dnes, ihneď na výplatu terajších dôchodkov. Do budúcna tento systém nemá udržateľnosť.
Ja sa ku tomu názoru prikláňam. Nesprávajme sa ako náš štát. Buďme k sebe aspoň my sami zodpovední. Odkladajme si na svoj dôchodok sami.

Mnohí z nás sú a aj boli zodpovední a stretli sa s finančným poradcom, ktorý im poradil, kam si majú odkladať na horšie časy alebo dôchodok. Kam si odkladáte vy? Životná poistka, investičná poistka, fondy, akcie, banka, trezor, pod posteľ?

Je nespočetne veľa možností, kam si uložiť peniaze, ktoré budem potrebovať až o pár rokov.

Aj keď som už uložil peniaze bezpečne a výhodne, som si istý, že nestratia na hodnote? Budú sa mi moje úspory zhodnocovať ? Vyžijem z toho, čo si našetrím? Budem mať na dovolenku, lekára, opatrovateľku? V tejto dobe musíme myslieť na všetky možnosti, dokonca aj na svoj odchod. Budem to mať z čoho zaplatiť? Spoľahnem sa svoje jedno dieťa? Populácia nám starne a nebude sa mať kto o nás starať, ak si to nezaplatíme. Ako sa vám zhodnocujú vaše úspory v tejto dobe? Slovenské banky na termínovaných vkladoch ponúkajú zhodnotenie od 0,015 % až po 1.6 % p.a. (spoločnosť J&T BOND EUR).

Pokryjú vám tieto úroky ročnú mieru inflácie?

Vidíte dobre, za 19 rokov bola na Slovensku inflácia 76,27 %. To je 4,014 % ročne sa znehodnotia vaše úspory, ktoré máte odložené niekde v banke, poisťovni, fonde v eurách. Týmto neznevažujem €, ak by sme mali našu pôvodnú menu SK, bolo by to ešte o veľa, veľa viac viac znehodnotené.

Aké vám navrhujem riešenie?  Je to jednoduché. Účet krytý zlatom.

Vaše mesačné, ročné, jednorazové vklady sa premenia na zlatú hodnotu, váš rodinný poklad. To už je jedno, ako si to nazvete. Peniaze sa premenia na zlato a vy si sporíte v zlate. Zlato, je jedna z mála nerastných surovín voľne obchodovateľná, ktorá vám dokáže preniesť aktuálnu hodnotu peňazí do budúcna, (dôchodok). Celosvetové zásoby zlata klesajú, dopyt po zlate rastie. Môj názor je, že z dlhodobého hľadiska sa na zlate nedá prerobiť.

Zdroj obrázka:
tanatat / Shutterstock.com

Napíšte komentár