Zásady, ktoré musí spĺňať váš rodinný poklad

Finato.sk > Financie > Zásady, ktoré musí spĺňať váš rodinný poklad

Zásady, ktoré musí spĺňať váš rodinný poklad pre váš spokojný život:

1. Majetok musí byť bezpochyby váš

Peniaze v banke nie sú vaše, ale patria banke. Čím viac peňazí v nej máte, tým viac vám banka dlží. Je to veriteľstvo dlžnícky vzťah.

2. Váš majetok musí uchovať hodnotu aj v krízových rokoch

Kríza vás o majetok môže pripraviť rýchlo a inflácia ISTO. Fondy, akcie, peniaze (znehodnotenie meny, rozpad EÚ, politická, vojenská, utečenecká, banková kríza a iné hrozby, ktoré reálne ovplyvňujú každú hodnotu nášho majetku), nehnuteľnosti túto vlastnosť nemajú, teda predstavujú riziko straty, kde pokles ich hodnoty môže byť až na hodnotu nula.

Pokles investície o 25 % sa vyrovná nárastom o 33.33 %, a to sa len dostanete na pôvodné číslo, nie zisk. Ak by to trvalo napr. 10 a viac rokov, tak vďaka inflácii ste pri rovnakom čísle hodnotovo v strate. Kúpite si menej tovaru a služieb.

Zlato
Zlato

3. Majetok musí byť jednoduché kúpiť a spätne predať

Rýchlo, pohodlne a bezpečne kúpiť, alebo predať. V praxi som sa stretol, že si klient kúpil „výhodne“ zlatú tehličku alebo diamant od nejakej s. r. o./a. s. A keď sa ho pýtam, komu ju rýchlo a pohodlne predá a za akú cenu? – Tak odpoveď je vždy rovnaká: „Oni mi sľúbili, že ju odo mňa kúpia.“ Mne v tomto prípade sľub nestačí, veď čo ak tu tá spoločnosť o 5 – 10 rokov nebude? A ako vie, že tehlička alebo diamant, čo kúpil je pravá?

Príklady oklamaných klientov… a to tehličky mali aj certifikáty…
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/falesne-zlate-cihly
https://dennik.hnonline.sk/svet/539888-ceskom-otriasa-obrovsky-podvod-so-zlatom

Pozor na nebankové spoločnosti, ktorých je na trhu veľa. Lacná cena, sľúbený veľký zisk, pekná stránka pri investícií nie je pre klienta žiadna istota.

Preštudoval som ponuku obchodnej spoločnosti a znovu musím povedať, že banka má najlepší produkt. Klienta sa musím opýtať, kedy sa cíti lepšie – stačí mu veriť, že nakupuje kvalitné zlato alebo chce mať GARANCIU banky a bankového dozoru, že nakupuje kvalitné zlato.

Budem citovať pána Tomáška, analytika GE Money Bank, ktorý hovorí: „Spoločností, ktoré ponúkajú zlato, je veľa, pri výbere sa stačí zamyslieť, prečo sú ponuky niektorých spoločností tak výhodné…“

Nechcem haniť s. r .o. a ani a. s., ale sú to len obchodné spoločnosti, ktoré nedávajú klientovi žiadne garancie.  Články o falšovaní zlata, hovoria o tom, čo môže klient potencionálne nakúpiť u ktorejkoľvek akciovej spoločnosti.

Zlato
Zlato

4. Majetok musí byť v bezpečí

Dnes nielen pred zlodejmi, ale aj pred exekúciou. 3 700 000 exekúcií na SR je toho dôkazom. Približne milión občanov SR má exekúciu a žiadny ich finančný produkt od bežných  finančných poradcov nie je proti tomuto riziku chránený. Naši klienti majú účet v rakúskej depozitnej banke, ktorý je chránený aj voči tomuto riziku.

Žiadny z tých ľudí si neplánoval exekúciu, že ju chce mať o 5 – 10 rokov. Bolo by teda rozumné, ak by tých cca milión Slovákov malo účet chránený aj voči exekúcií? Určite áno.

Aj vy máte aspoň jeden účet v rodine chránený voči tomuto riziku?

5. Majetok musí byť na 100% poistený proti strate

Komerčné banky „garantujú¨ len 100 000 eur aj to s veľkým otáznikom, pretože v bankách je uložených cca 31 000 000 000 €, ale vo FOV – fond ochrany vkladov má iba cca 202 000 000 €, čo je približne 0,6 % z vkladov. Znamená to, že za vašich 10 000 € na účte máte garanciu 60 €.

Ja to vlastne garancia? Je to len neuskutočniteľný sľub.

Ešte väčším rizikom sú najmä nebankové spoločnosti, ktoré istotu len sľubujú. Miera ručenia na zmluvné podmienky nebankoviek je určená iba právnou formou obchodnej spoločnosti (s. r. o. 5000 €, a. s. min 25 000 € na SR), ktorá môže kedykoľvek zaniknúť, ktorú nikto nekontroluje.

Príklad: Ak si kúpite výhodné, výnosné sporenie, zlato za dobrú, lacnú cenu alebo super ziskové akcie firmy, ktorá existuje zatiaľ iba na papieri, musíte iba veriť ich sľubom, ich peknej stránke. V skutočnosti nemáte žiadne záruky, že dodržia to čo vám sľúbili aj keď to máte v zmluve. BMG Invest, rôzne pyramídové hry majú rovnaký základ, veľakrát sa tvária ako nadnárodné spoločnosti a fungujú 3 – 8 rokov. Až do dňa ¨D¨. Potom sa klienti môžu súdiť, že ich oklamali, ale peniaze sú preč.

Stačí vám iba veriť alebo chcete mať istotu? Veriť môžete v Boha, ale pri zmluve, o vašej budúcnosti potrebujete mať najväčšiu možnú istotu. Naše produkty dávajú klientom garancie Rakúska, ich depozitných bánk a bankového práva. Prístup k účtom má výhradne len majiteľ, nakoľko ide o osobitný, zvláštny majetok klienta. Ani v prípade bankrotu banky nemôže ísť majetok klienta do konkurznej podstaty banky.

Banka je vlastníkom bankovej licencie a vykonávanie činnosti – teda zmluvných podmienok – je pravidelne kontrolované:

  • Rakúskou národnou bankou,
  • Rakúskym úradom pre dohľad nad finančným trhom,
  • Rakúskym burzovým dohľadom,
  • Medzinárodnou audítorskou kanceláriou,
  • Kontrolou internými revízormi,
  • Kontrolou verejným notárom.

A v tom je veľký rozdiel.

Ak v tom aj vy vidíte rozdiel, napíšte mi, alebo zavolajte.

Zdroj obrázka:
Denphumi / Shutterstock.com

Napíšte komentár